/Files/images/kabneti/Безымянный_новый размер.pngЮщенко Зоя Борисівна, бібліотекар ЗОШ №6 Шкільна бібліотека сприяє розвитку навчально – виховного процесу, забезпеченню базового рівня освіти, вихованню в учнів відповідальності, національної свідомості, формуванню в них потреб саморозвитку і вдосконалення. У сучасних умовах завданнями шкільної бібліотеки є не тільки бібліотечно–інформаційне обслуговування користувачів у забезпеченні всіх напрямків навчально –виховного процесу у засвоєнні як програмних, так і позапрограмних вимог, у самоосвіті та дозвілевій діяльності, а і виховання в учнів інформаційної культури – сталого прагнення до пошуку інформації, свідомого добору джерел.

Інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу починається з попередньої роботи, з вивчення запитів книгокористувачів.Завідуюча бібліотекою Зоя Борисівна Ющенко проводить цілу систему заходів: аналіз читацьких формулярів, опитування, бесіди, спостереження. Застосування всіх заходів у комплексі дозволяє отримати достовірні висновки про характер і мотивацію читання, - а отже інформаційних потреб читача./Files/images/bbloteka/11.jpg У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 12 жовтня в бібліотеці була проведена година спілкування з учнями 4-В класу "Невмируща слава козацька".


Звіт про проведення місячника шкільних бібліотек


БУДЬ ДЛЯ КНИГИ ДРУГОМ!

Книга – джерело знань, мудрості і наснаги для багатьох поколінь людства! З книгою ростуть, розумнішають, розвивають свій кругозір, відпочивають, працюють, досягають успіху.

/Files/images/bbloteka/lDfIcfmkSU8.jpg Але книга, хоч і мудра, але беззахисна перед часом і неохайним господарем. Учні 3-Г класу провели акцію «Будь для книги другом!», за умовами якої діти «лікували» підручники шкільної бібліотеки, які постраждали від неакуратного користування. Під чітким керівництвом Зої Борисівни юні книголюби детально ознайомилися зі святинею школи – бібліотекою і навіть побачили найпотаємніші схованки, де відпочивають навчальні книги, в яких немає потреби, та негайно взялися до роботи.

За результатами акції було підклеєно і підшито близько трьох десятків книжок.

Станьте для книг друзями! Поважайте їх! Не пошкоджуйте те, що допомогло стати Вам особистістю!

/Files/images/bbloteka/i6LbbrUmiHk.jpg

Олена Карпицька, класний керівник 3-Г класу


АКЦІЯ "ЧИТАЄШ - ЗНАЧИТЬ ВІДРОДЖУЄШ!"

Сотні років люди всієї планети вважали книгу своєю невід’ємною частиною. Книга навчила нас читацької та писемної грамотності, показала світ, розкрила таємниці та ввела в той світ, яким ми його бачимо сьогодні.

/Files/images/bbloteka/573D0b9p764 (1).jpg

Але, як не важко про це говорити, сучасним людям вже не хочеться відчувати аромат старих і потертих сторінок, не виникає і бажання перегортати тендітні аркуші з безцінною інформацією… з кожним роком зменшується кількість формулярів у реєстрі бібліотеки, а читальні зали більшість часу проводять на самоті з книгами.

Люди Третього тисячоліття стали заручниками інноваційних технологій, які реалізовані в сучасних гаджетах, без яких більшість не уявляє свого життя. Адже вже не потрібно витрачати час на ходьбу до бібліотеки, а тим більше, на носіння з собою «непомірно» важкої книги. Декілька дотиків до сенсорного екрану і ось – електронний варіант будь-якого друкованого видання перед тобою. Ми згодні, це зручно, але, чи корисно?!

Бібліотека Глухівської ЗОШ І-ІІІ ст. №6 активно залучає молодь до читання, формуючи в серцях школярів любов до книги, повагу до авторського внеску кожного літератора, який представляє своє бачення, мелодику душі, настрої і неймовірні емоції, які, як мені здається, можна відчути лише з ароматом книги, дотиком до неї, особливостями оформлення та передачі інформації.

З 16 березня у бібліотеці школи проводиться акція «»Читаєш – значить відроджуєш!», приурочена до Всеукраїнського Дня Книги. До акції долучилися вже близько 100 учнів. Сенс її у формуванні розуміння значення книги та відродження книжного читання вцілому, яке відбувається не від примусу і вимоги, а з власного бажання. Кожен відвідувач бібліотеки залишає згадку про себе на плакаті-іформаторі, що є неймовірною підтримкою для берегині знань та гідним прикладом для наслідування для юних поколінь.

Книга – джерело знань! Стань і ти цілющою краплиною для неї! Віднови моду на читання!

Цікаво, скільки ж учнів відвідали бібліотеку цього тижня?! Плакат-інформатор про все розкаже!

Цікавого і приємного Вам читання!


Знайомство з бібліотекою


/Files/images/predmetn_tijn/SDC15920_новый размер.JPG 28 березня учні 1-В класу разом зі своїм вчителем Шум С. О. відвідали шкільну бібліотеку. Бібліотекар Ющенко З. Б. провела цікаву бесіду «Бібліотека - книжчин дім і нам усім цікаво в нім» . Із захопленням та цікавістю діти слухали розповідь про казковий дім, де живуть різноманітні книги. Під час екскурсії першокласники познайомилися з правилами користування бібліотекою, оглянули книжкові виставки.
Особливо їм сподобалася добірка «У світі чарівних казок». На виставці діти ознайомилися з такими підрозділами:
У світі пригод.
Казковий дивосвіт.
На закінчення екскурсії учні вибрали собі книжечки та пішли з усмішкою на обличчі.


Тепер ми також читачі!

/Files/images/1-g_tants/DSCN8113_новый размер.JPG

Ось і прочитали ми нашу першу книгу – рідний «Букварик». Але тепер у першокласників є чудова можливість удосконалювати навички читання, розширювати та поглиблювати своє уявлення про цікавий і різноманітний світ дитячої книги, адже свої двері перед ними відкрила шкільна бібліотека.
26 березня учні 1-Г класу завітали туди на екскурсію, прослухали пізнавальну інформацію про життя книг та і самі вже стали активними користувачами книжкової скарбниці. Зоя Борисівна з радістю записала наших першокласників у читачі. Тепер ми станемо ще розумнішими і освіченішими!
Бажаємо успіхів усім любителям читання!


Казкова вікторина для першокласників

Книга наша – скарб важливий!
Це багатство поколінь.
Знати все ти зможеш живо,
Якщо забудеш слово «лінь».

/Files/images/1-g_tants/DSCN8143_новый размер.JPG Для кожної людини у світі книга стала провідником у безмежний край інформації, завдяки якій ми можемо з легкістю пристосуватися до умов навколишнього середовища, та ще й ефективно представити себе у суспільстві, бо ж знання – це наше багатство! Кожен, хто торкнувся поглядом хоч до одного рядочка, вже став на крок ближче до знаннєвого достатку.
У рамках Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги учні 1-Г класу під керівництвом прекрасної людини та майстерного бібліотекаря Ющенко Зої Борисівни відвідали виставку книжок та стали учасниками незвичайної вікторини, де змогли помірятися знаннями про чарівних жителів казкової країни та водночас погортати такі знайомі і щирі книги. До участі у вікторині були представлені три команди: «Розумники», «Читайлики» та «Пізнайки». Діти активно відповідали на питання, доповнювали речення та відгадували улюблених героїв. Врешті-решт, перемогла дружба. Команди були нагороджені грамотами від дирекції школи. Але, головна нагорода для діток – це знання, які вони поглибили та розширили у процесі цікавого та інформаційного заходу ознайомлення з дитячою книгою.
Цінуйте та поважайте книги, бо в них наші знання!


Найкращі книги нашим дітям

/Files/images/predmetn_tijn/DSCN0227_новый размер.JPG

У шкільній бібліотеці для учнів 3-В класу була проведена бесіда «Книга – твій найкращий друг».
Мета бесіди показати значення книги у житті людини, прищеплювати любов до неї, навчати думати; виховувати потребу у читанні, культуру читання, бережливе ставлення до книги. У процесі бесіди діти зробили висновок про те, що з дитячих років книга допомогла пізнати себе і зрозуміти світ, що нас оточує.
Учні 1-4 класів мали можливість познайомитись з цікавою літературою у процесі перегляду книжкової виставки «Найкращі книги нашим дітям».


Книга - друг на все життя

/Files/images/predmetn_tijn/P1020199_новый размер.JPG

У рамках Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги для учнів 5-6 класу був проведений виховний захід «Велике диво - книга». Мета заходу познайомити дітей з історією створення книги; прищеплювати інтерес до читання, виховання дбайливого ставлення до книг через дотримання правил користування книгою і поваги до чужої праці. Учні підготували цікаві доповіді на тему «Історія появи книги», «Цікаве про книгу» . У кінці заходу була проведена вікторина, а також діти мали можливість переглянути книжкову виставку «Книга - друг на все життя».


Кiлькiсть переглядiв: 1069

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.