Виховання дівчинки в сім’ї

Психологи дають різні рекомендації батькам щодо виховання дівчаток. Серед них можна виділити кілька загальних правил, яких важливо дотримуватися з самого моменту народження майбутньої жінки.

Краса. Приблизно в 4 роки батьки помічають, що їхня дочка постійно крутиться перед дзеркалом. У виховних цілях багато хто починає критикувати дівчаток. Нібито є і краще, і гарніше, і то у неї не так, і це не сяк. Запам’ятайте — критикою ви вселяєте дитині непевність у собі, а для дівчинки сумніви у власній красі це справжня трагедія, яка закінчується величезною кількістю комплексів.

Контакт з батьками. Багато мам і тат переконані, що близькі стосунки з ними можуть призвести до деформації особистості дитини. Поширеними в останній час стали такі особливості виховання дівчинок у родині — дитині не можна спати поряд з мамою, тому це змінить сексуальну орієнтацію, а про те, щоб обійняти папу взагалі мови бути не може! Батьки часто не звертають уваги на бажання дочок бути до них ближче, оскільки це може призвести до виникнення сексуального потягу. Насправді все в точності до навпаки. Позбавлення дівчинки батьківської любові і ласки може привести до більш сумних наслідків. Позбавлена материнської любові, дівчинка навпаки буде більше тяжіти до жінок. Як у цьому випадку виховувати дівчинку татові? Пам’ятайте, що підсвідомо жінка шукає супутника життя за образом і подобою батька. Тому саме з татом у дитини повинна бути тісна дружба. Крім того, дитина обов’язково буде спостерігати, як батько ставиться до мами. В майбутньому дівчинка може перейняти ту модель сім’ї, в якій вона виховувалася.

З пелюшок до плити. Традиції виховання дівчаток часто зводяться до того, що дитині практично з дитинства нав’язується думка про домашніх обов’язках. І деколи на плечі дитини лягають непосильні завдання на зразок прибирання квартири, прасування білизни і т.д. Не змушуйте дитину виконувати вашу ж роботу. Ви позбавляєте дівчинку дитинства, перетворюючи її в покірливу покоївку. Фраза «Ти дівчинка, тому повинна», здатна надовго відбити у дитини бажання належати до жіночої статі.

На думку багатьох батьків дівчинки повинні бути тихими і слухняними. Хто таке сказав? Чому дівчинка повинна підкорятися майбутньому чоловікові? Чи не краще виховати в ній почуття впевненості в собі, критики та вміння самостійно приймати рішення? Сучасна психологія виховання дівчаток така, що якщо виростити їх тихими і покірливими, то вони будуть глибоко нещасні в особистому житті та будуть не в силах її змінити.

Не розказуйте дівчинці казку про те, що в майбутньому її чекає принц на білому коні. Інакше весь сенс її життя може привести до вічного пошуку того самого принца. Саме тому дівчатка в старшому віці вірять чоловікам, які красиво доглядають, але не збираються одружитися. І з цієї ж причини відбуваються ранні, необдумані шлюби.

Виховання дівчинки з народження

Виховання дівчинки повинно починатися з самого народження. З перших днів життя дівчинці можна співати пісні або включати приємну музику, таким чином, розвиваючи у неї музичний слух і любов до мистецтва. Діти починають чути мамин голос ще перебуваючи в животику, а з моменту народження, цей голос стає для них «маяком» за яким вони визначають настрій і місце розташування матусі. Дівчаткам необхідно чути приємний і спокійний материнський голос і його інтонацію, які вони обов’язково будуть копіювати коли підростуть.

Ігри для маленьких дівчаток так само слід підбирати такі, в яких вони зможуть почерпнути жіночність, тим більше що більшість маляток саме їх і віддають перевагу. Граючи з лялькою, дівчинка вчиться підбирати вбрання, а трохи пізніше зможе сама їх створювати, розчісувати волосся і піклуватися про ближніх. Уміння піклуватися і доглядати закладається на дуже ранніх термінах розвитку малятка, приблизно в 1,5-2 роки, а сприяють цьому дбайливе ставлення матері та інших членів сім’ї один до одного та ігри, наприклад, з лялькою і домашніми тваринами.

Як виховувати дівчинку жіночною

Для того щоб зрозуміти як виховати в дитині жіночність, спочатку необхідно зрозуміти що означає це слово. У часи минулі, жіночність увазі вміння створювати затишок, вести домашні справи і при цьому догоджати чоловікові і виховувати дітей. Стереотипи сучасності трохи змінилися і тепер жінки вільно залишають малюків на піклування бабусь, а самі сідають в авто і відправляються на роботу.

Тобто, з хранительки вогнища жінка поступово перетворюється на добувачка, хоча з давніх часів добувачем був чоловік.

На питання «як правильно виховувати дівчинку щоб вона виросла жіночною» може відповісти тільки її мама, залежно від того, яких поглядів вона дотримується. Однак, деякі правила жіночності все ж перейшли до сучасних жінок від їхніх бабусь – це вміння бути красивою, охайною і привабливою. Саме тому слід виховання дівчаток направляти в русло господарності.

Особливості виховання дівчаток жіночними і витонченими

1. дівчатка завжди спостерігають за поведінкою мами, а потім копіюють її жести, стиль і манеру спілкування, інтонації, тобто все те, що може охарактеризувати наявність у ній жіночності. Тому мама повинна вести себе ніжно, акуратно і ввічливо, а інакше як виховати дівчинку жіночною;

2. зовнішній вигляд і наявність смаку, а це зачіска, гарні вбрання, біжутерія, макіяж і так далі, так само є складовою жіночності. Не варто нав’язувати дівчинці свій смак і забороняти одягатися у що-небудь, якщо в цьому немає необхідності. А ось стежити за тим, щоб малятко одягала тільки чисті та випрасувані сукні обов’язково;

3. вміння володіти собою. Навчіть дочку точно визначати, чого вона хоче, а чого немає. Так ви зробите її впевненою в собі, стійкої до змін і вміє подати себе в суспільстві.

Як виховати дівчинку господинею

Кожна жінка зобов’язана вміти готувати, прибирати, прати і виконувати інші домашні справи. Навички всіх домашніх справ малятка починають набувати приблизно з 3 років, тобто коли беруть віник і допомагають мамі помсти підлогу, уважно спостерігають за процесом прання і вже готові, звичайно, тільки в моральному плані, приготувати найсмачніший борщ на світі.

Як виховувати дівчинку і вести себе поряд з нею, щоб її бажання допомагати по дому, не пройшло через годик, адже так вона нічому не навчиться. По-перше, не слід забороняти дівчинці допомагати. Встановлюючи заборони і обумовлюючи її дії можна розвинути комплекс неповноцінності, який негативно позначиться на її жіночності. По-друге, якщо ви говорите про справи дівчинки з ким-небудь в її присутності, то інтонація і тема повинні бути виключно позитивними. І по-третє, починаючи з трьох років, дівчинці можна довірити виконувати якусь роботу самостійно, наприклад, наводити порядок у своїй кімнаті, але ні в якому разі не переробляйте за нею її роботу, вона сприйме це як образу. Також виховання дівчинки в цьому віці може трохи помешатькрізіс трьох років у дитини.

Виховання дівчаток з точки зору психології

Дівчатка відрізняються від хлопчиків своєї ранимою і беззахисністю, у всякому разі, на перший погляд. Цей факт закладений природою для того, щоб чоловіки, показуючи свою силу і могутність, сприяли дівчині у виборі партнера для народження здорового потомства. Дівчата ж демонструють свою слабкість для того, щоб у чоловіків була можливість її захищати і оберігати.

Як правильно виховувати дівчинку, щоб вона могла бути слабкою, але в той же час сильної духом? Для цього потрібно навчити її висловлювати свої думки природним способом, а не плачем і істериками. Заохочуйте логічне мислення, дії і умовиводи малятка і відкидайте усілякі капризи, на кшталт «не можу!» І «я не впораюся!» Щоб виховання дівчаток було продуктивним, необхідно навчити їх добиватися чогось самостійно. Нехай малятко спочатку навчиться доповзати до улюбленої соски або пляшки, потім навчиться самостійно збирати іграшки, а потім домагатися якихось більш глобальних цілей, наприклад, збирати гроші на вподобаний браслет.

Як виховувати дівчинку без батька?

Багато матері-одиначки задаються питанням, як виховувати дівчинку без батька? На відміну від хлопчиків, ростити майбутню жінку набагато простіше. Якщо дотримуватися ряду правил, то в майбутньому у дитини не виникне жодних проблем:

найголовніше, ніколи не кажіть при дитині погано про батька і про чоловіків у цілому. У дівчинки може сформуватися неприязнь до всього чоловічого підлозі і нерозбірливість у стосунках з чоловіками;

мати сама повинна подавати приклад у відносинах з протилежною статтю. Якщо ви самі прагнете налагодити особисте життя, намагайтеся щоб дитина не бачила у вашому будинку натовпу залицяльників і не подумав, що так і повинно бути в житті. У майбутньому це може призвести як до боязні чоловіків, так і, навпаки, до гіперсексуальності.

Як виховувати дівчинку-підлітка?

Це питання, мабуть, найважчий для батьків. Одне сказане не так слово юна спокусниця буде сприймати в штики. Натовпи шанувальників, гори косметики, жіночі журнали і дискотеки припинити практично неможливо. Головне запастися терпінням і запам’ятати, як виховати дівчинку-підлітка:

не робіть їй зауважень про її зовнішність. Багато дівчинки комплексують, порівнюючи себе з подругами, які виглядають краще і старше;

не забороняйте дівчинці носити речі, які їй подобаються. Думка ровесників у дітей-підлітків стоїть на першому місці і батьківський авторитет у цьому віці мало їх хвилює;

заохочуйте захоплення дівчинки-підлітка. Нехай це буде музика, танці, ігри. Дитина повинна займатися всім, що дозволяє виплеснути то кількість енергії, яка є у дорослішаючої організмі. Звичайно, якщо всі заняття дівчинки підходять під рамки пристойності;

поясніть дівчинці, що таке честь і гідність і чому не варто кидатися на шию кожному, хто сподобався.

вчіть дитину доглядати за собою. Поясніть, як важливо для жінки бути доглянутою і дотримуватися гігієни.

І нарешті, найголовніше. Яким би не був вік вашої дочки, постарайтеся стати їй другом і авторитетом, на який можна рівнятися. Тільки близькі емоційні стосунки з батьками є гарантією правильного виховання справжньої леді.

Кiлькiсть переглядiв: 396

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.