Заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка Глухівської ЗОШ №6


Тарас Григорович Шевченко -
скарб українського народу

/Files/images/shevchenko/DSCN8085_новый размер.JPG В рамках Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги в бібліотеці Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст №6 був проведений виховний захід на тему "Т. Г. Шевченко - скарб українського народу", присвячений 200-річчю з дня народження видатного українського поета і художника - Т. Г. Шевченка. Метою заходу було розширення та поглиблення уявлень першокласників про великого майстра слова і пензлика, прищеплення любові до його творчості, до України, виховання справжніх патріотів своєї Батьківщини, гордості за людей, які прославили рідну землю.До заходу були залучені учні 1-Г класу, яким Зоя Борисівна провела екскурс у життя і творчість великого Кобзаря, особливо звернувши увагу на дитинство митця. Учні мали змогу не лише прослухати цікаву інформацію, але й переглянути фото- та відео-матеріали, які талановита бібліотекар підготувала для маленьких слухачів. Діти з захопленням та гордістю сприймали кожне слово про видатного творця, який три рази подарував свою присутність рідному Глухову. Першокласники також прийсали активну участь у заході і самі розказували вірші про віщого Тараса та деякі твори із збірки для дітей. Особливо слід відмітити Наная Артура ("Тече вода з-під явора...") та Пустинника Владислава ("Садок вишневий коло хати"), які прекрасно продекламували вірші і ще раз дали змогу відчути присутнісь Тараса Григоровича Шевченка у серцях кожного з нас.Захід відвідали і батьки нащих маленьких дослідників, які висловлюють подяку організаторам та учасникам свята.

Олена Вікторівна, учитель 1-Г класу


До 200-річчя Т.Г.Шевченка

/Files/images/shevchenko/IMG0022A.jpg

11 березня 2014 року у Глухівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6 відбулася презентація книжкової виставки присвячена 200-річчю з Дня народження Т.Г.Шевченка. Бібліотекар школи, Ющенко Зоя Борисівна, представила учням бібліографічний огляд літератури «Співець українського народу». Учні 5-Б класу із задоволенням продекламували вірші Кобзаря та представили на огляд власні ілюстрації до творів Т.Г.Шевченка.


Поетичний вінок Кобзареві

Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті просяє веселка,
Повні сил і живої снаги,
Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.

В історії кожного народу серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія.

Так, 13 лютого відбулося свято з нагоди вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка.
Літературно-музичну композицію «Поетичний вінок Кобзареві» підготували учні 4 – А класу Глухівської ЗОШ №6. В оригінальній формі було розкрито життєпис Шевченка, цікаво доповнений поезіями, цитатами відомих літературних критиків, презентацією «Тарас Шевченко», виставкою малюнків та книжок. По-особливому прикрасили свято пісні «Тече вода із-за гаю», «Шлях до Тараса», «Ми живеме під небом ясним» .
Дійство завершилося покладанням квітів до портрета Кобзаря.

Кл.керівник 4-А класу
Тетяна Га
понько

/Files/images/shevchenko/SDC10033_новый размер.JPG /Files/images/shevchenko/SDC10049_новый размер.JPG

/Files/images/shevchenko/SDC10036_новый размер.JPG

/Files/images/shevchenko/SDC10038_новый размер.JPG


Змагалися страшокласники

/Files/images/shevchenko/ssxhz6kyrfm_novyj_razmer.jpg У кожного із нас своя Шевченкіана. Хтось лише відкриває для себе великого пророка, інші – перебувають у стані глибоко «занурення»...
З нагоди 200-річчя від Дня народження Кобзаря у 10 класі відбулася інтелектуально-пізнавальна гра«Шевченкіана». Учні ще раз поринули у дивовижний світ творчості Тараса Шевченка, згадали його твори та звернулися до найцікавіших фактів із життя поета.
Команди мали пройти сім турів: «Відгадай за підказкою», «Шевченківська вікторина: Доля», «Автопортрет», «Шевченківська вікторина: Муза», «Слово про генія», «Шевченківська вікторина: Слава», «Як много важить слово». Кожен з етапів вимагав від учнів згуртованості, уміння швидко і правильно давати відповідь на запитання, відстоювати власну думку.
Під час виконання командами завдань глядачі не сумували. Гра «Малярський аукціон» дала змогу звернутися до творів Шевченка-художника, а під час поетичної паузи всі без винятку бажали в’язати участь у розігруванні особах творів Д.Білоуса з циклу «Тарасові жарти».
Висловлюючи свої думки наприкінці заходу, учні ще раз переконалися, що Шевченко є явищем української духовності, могутнім джерелом національної самосвідомості, учасником історичного життя народу, порадником, Батьком, навіть пророком майбутнього та апостолом правди, символом України.Україна була для нього всім, і він є нині всім для українців.

Світлана Надточій,
учитель українсько
ї мови та літератури


«Тяжко в світі жить, як нікого не любить»

/Files/images/shevchenko/l69yf7z6ja4_novyj_razmer.jpg Мабуть, немає письменників, які б не писали про кохання. Пояснити це дуже просто — багато важить коханняужитті людини. Дійсно, це почуття, як жодне інше, прагне висловлення,і тому найчастіше спонукає до самовираження, надихає на творчість.Не оминув тему кохання і Великий Кобзар українського народу Тарас Григорович Шевченко.
Його вірші дуже схожі на народні балади, пісні та думи. Такою, зокрема, є балада «Тополя», у якій змальовується трагічна історія кохання дівчини,якавід суму за своїм коханим перетворюється на тополю.
У 7-Б класі відбувся урок «Ідея незнищенності справжнього кохання у баладі Тараса Шевченка «Тополя».
У ході уроку учні мали змогу ознайомитися з баладою Кобзаря «Тополя», розкрити багатство її мови, символіку, міфологічні корені. Діти з’ясували фольклорну основу твору, а також звернули увагу на роль народопісенних засобіву баладі.
Глибокі корені має образ тополі в народній творчості. Це символ знедоленого кохання дівчини, яка від жалю і суму перетворюється на тополю. Таке нещасливе кохання і змальовує Шевченко у своїй поемі.
Неможливо сьогоднi уявити украïнську лiтературу i навiть культуру в цiлому без творчого доробку Тараса Шевченка.Недаремно його називають народним співцем, адже його творчість тісно переплітаєтьсяз фольклором, з якоговін черпав образи і тематику своїх творів.

Наталія Бороденко,
учитель української мови т
а літератури


Збірка віршів
/Files/photogallery/732/20130305_133319.jpg

Збірка кращих творів, присвячених 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка, учениці 8-А класу ЗОШ №6 Мовчан Анастасії.

Уже стало традицією щорічно в Сумському обласному краєзнавчому музеї проводити відбірковий конкурс читців, присвячений вшануванню пам'яті Т.Г. Шевченка. У такому конкурсі взяли участь 39 осіб майже з усіх районів області та міст – Сум, Охтирки, Лебедина, Глухова,Конотопу. Серед них була і Наталія Вінда, учениця 11 класу нашої школи, яка отримала почесну грамоту за зайняте І місце у відбірковому конкурсі читців, присвяченого пам'яті Т.Г. Шевченка. Учасники конкурсу стали першими відвідувачами шевченківської виставки, ушанувала пам'ять Кобзаря.


Тарас Григорович Шевченко - співець українського народу

/Files/photogallery/732/IMG_0483.jpg /Files/photogallery/732/IMG_0494.jpg

Урок розроблено та проведено вчителем 4-Б класу Ніною Іванівною Крупко


Ідемо душею до Тараса

Любити Шевченка – любити Україну
Народна мудрість

/Files/images/shevchenko/DSCN6070.jpg Про Тараса Шевченка багато сказано, але його творчість і надалі продовжують досліджувати, оскільки феномен митця й досі не розкрито. Велич Кобзаря – у величі всієї України і особистій долі українця. Кожний сам відкриває для себе Т.Г. Шевченка, який символізує душу українського народу і його гідність.Учителі та учні ЗОШ №6 свято шанують пам'ять про славетного українського Кобзаря, саме тому в школі майже щодня проводяться заходи, присвячені 200-річчю з Дня народження Т.Г. Шевченка.І саме тому ім'я Т.Г. Шевченка зараз носять міста ,села, вулиці ,заклади освіти, його пам'ятники стоять майже в кожному місті й біля них завжди лежать свіжі квіти, а визначні дати життя поета урочисто святкують щорічно тисячі людей.

Усе знесла й перемогла
Його любові сила.
Того великого вогню
І смерть не погасила.

/Files/images/shevchenko/DSCN0382.jpg З нагоди 200-річчя з Дня народження Т.Г. Шевченка у ЗОШ №6 проводяться тематичні заходи, у яких беруть участь школярі всіх класів. Учні 5-х класів підготували матеріал про дитинство поета, цікаві відомості з біографії. Також на святі п'ятикласники розповідали про знаряддя праці, за допомогою яких селяни ,за часів Шевченка обробляли землю, збирали врожай. Дізналися значення деяких слів, наприклад: копиця, ціп, в'юрок.Найбільш зацікавило дітей те, що Тарас дуже любив пісні. Почуту де-небудь пісню, одразу запам'ятовував. І коли що робив – виспівував. І не було тому краю: то з гори, то з бур'янів линув той голос, сповнений жалю.Для учнів 7-8 класів проведено конкурс на краще читання поезій Кобзаря. Кожен вивчивши свій улюблений вірш Шевченка та декламував його. Кращим читцем стала учениця 7-Б класу Аделіна Амирханян.Учні 9-х класів із захопленням взяли участь у заході «Учітесь, читайте, і чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». Повчальним для школярів було те, що ці слова аніскільки не втратили своєї актуальності сьогодні.Учні усвідомили, що Тарас Шевченко всіма своїми думами і почуттями був нерозривно пов'язаний з Україною:

Я так її люблю,
Мою Україну убогу,
Що прокляну святого Бога
І за неї душу погублю.

/Files/images/shevchenko/DSCN6080.jpg У школі оголошено конкурс на кращий малюнок за творами Кобзаря. Проведена виставка «Живописна спадщина Т.Г. Шевченка». Діти дізналися, що видатний митець пробував себе в різноманітній техніці, навіть у скульптурі, а за успіхи у гравюрі йому було присвоєно звання академіка.
Однією з перлин національної графіки є альбом офортів Тараса Шевченка «Живописна Україна», розглядаючи який, можна ще раз побачити й відчути багатогранність таланту великого сина України.
Світ думок, почуттів, історичних фактів, оспіваних великим Кобзарем, став частиною життя школярів. Час від часу в різних ситуаціях рядки його віршів спливають у пам'яті, ніби поради мудрого вчителя, і усвідомлюється, на скільки глибоко Шевченко розумів життя, якщо думки його можуть виявитися корисними і зараз.
Щасливі ми, що він був, є, буде вічно, поки живий наш народ. Пишаємося, що одного роду-племені з нашим великим Тарасом.

Учитель української мови та літератури
Світлана Надточій


Перебування Т.Г. Шевченка на Сумщині

/Files/photogallery/732/sumy-754.jpgПам'ятник Т.Г.Шевченко м.Суми


ВИСТАВКА МАЛЮНКІВ ЗА ТВОРАМИ КОБЗАРЯ

/Files/photogallery/732/IMG_4358_новый размер.JPGУчні 2-А класу Кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу ідентичність, своє глибинне самопізнання, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів є і ми, українці. Поляки дістали Міцкевича, німці - Гете, англійці мають Шекспіра, італійці - Данте. Росія гордиться своїм Пушкіним, а ми, українці -Тарасом Шевченком. Він, безсмертний Тарас, для нашого народу - явище унікальне, неординарне. Тому все, що з ним пов'язане, дороге нам і рідне.
До заходів з нагоди відзначення 200-рїччя з дня народження Тараса Шевченка долучилися учні 2-А класу. З нагоди визначної дати вони підготували виставку малюнків за творами Кобзаря «Знать, від бога і голос той, і ті слова, що йдуть меж люди!», провели конкурс читців Шевченкової поезії, оформили інформаційний стенд «Шевченко і Глухівщина», переглянули фільми «Мій Шевченко», ...
Учні усвідомили, що Шевченко залишив у спадок нам, українцям, безцінний дар - слово, яке не має обмежень у просторі, бо воно злітає все вище і вище, до вершин духу генія, де немає розбитих мрій, надій, розчарувань. Шевченкове слово живе у віках:
Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос — більш нічого.
А серце б'ється — ожива,
Як їх почує!..


“Шевченкове слово в віках не старіє"

/Files/images/shevchenko/p1230014_novyj_razmer.jpgУ міській бібліотеці "Шевченкове слово в віках не старіє»
Учні 6-Б класу разом з класним керівником Світланою Олексіївною Макаєвою та вчителем світової літератури Людмилою Володимирівною Черепньовою завітали до центральної міської бібліотеки, де розпочався цикл заходів, присвячених 200-річчю від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
Діти з неабияким захопленням слухали бібліотекарів Ніну Василівну Шубкіну і Тетяну Михайлівну Маслову, які на початку зустрічі приготували невелику лекцію про цікаві життєві факти Великого Кобзаря. Ця розповідь супроводжувалася відеофільмом «Обличчя української історії. Тарас Шевченко». Не залишила байдужими учнів виставка кращих творів та малюнків митця. Свої знання про поета учні мали змогу перевірити під час вікторини «Усім відомий Шевченко», у результаті якої переможцем стала Дар’я Буйкова.

Людмила Черепньова,
учитель світової літератури


«Історія мого життя становить частину історії моєї Батьківщини»

/Files/photogallery/732/SDC15611_новый размер.JPG У історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє людство. До них належить й ім'я великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Весь свій могутній талант він присвятив служінню народові. Тому і не дивно, що поет писав: «Історія мого життя становить частину історії моєї Батьківщини» . Шевченко вийшов з народу, жив з народом, і не тільки думкою, а й обставинами життя був з ним міцно і кровно зв'язаний.
7 лютого у 1-В класі пройшов урок присвячений 200-річчю від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Метою проведення уроку було пізнання учнями постаті Великого Кобзаря, актуальності його творчості; виховання любові до рідного краю. Першокласники читали напам’ять вірші Шевченка, знайомилися з його біографією. Діти з цікавістю переглянули фільм « Шевченко і Глухів» та «побували» в картинній галереї тітоньки Сови де познайомилися з картинами Т.Г.Шевченка.
/Files/photogallery/732/SDC15652_новый размер.JPG Віддаючи шану пам'яті геніального сина України ми з новою силою усвідомлюємо велич незабутнього Тараса… Україна була для нього всім, і він є нині всім для українців.


Кл.керівник 1-В класу

Світлана Шум


Кiлькiсть переглядiв: 5914

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.